Profi System

globalna dystrybucja materiałów budowlanych

Firma Profi System powstała w 2007 roku. Działa na rynku dystrybucji materiałów budowlanych, gdzie współpracuje z sieciami branży DIY, takimi jak Castorama i OBI. Korzystając z wieloletniego doświadczenia z USA i Kanady firma Profi System od 2013 roku angażuje się w sferę pomocy w znajdowaniu rynku sprzedaży dla polskich firm z branży materiałów budowlanych w Ameryce Północnej.
Działalność ta polega na wyszukiwaniu firm z Polski i wschodniej Europy, które zainteresowane rynkiem USA i Kanady są własnością polskiego kapitału(decyzyjność w Polsce), posiadają zaplecze produkcyjne w Polsce i oferują produkty o wysokim stopniu przetworzenia i innowacyjności. Firma organizuje dla nich wyjazd i spotkania z konkretną sieciami DIY w USA i Kanadzie. Zanim wyjazd dojdzie do skutku wysyłamy informacje o firmie i wybranej na rynek USA/Kanady ofercie do potencjalnego Klienta z zapytaniem czy jest zainteresowany tymi produktami. Jeśli odpowiedź jest pozytywna , wyjazd i spotkanie dochodzi do skutku. Dalsze kroki zależą od wyniku rozmów, ale mogą prowadzić do sprzedaży produktów tej firmy w USA i Kanadzie.Pomagamy także w procesach związanych ze sprzedażą( proces certyfikacji, logistyka, stworzenie podmiotu odpowiadającego potrzebom danej firmy,obsługa klienta, prawna i księgowa.
Inną formą pomocy polskim firmom jest organizowanie uczestnictwa w branżowych targach takich jak International Builders Show w Las Vegas, których Profi System jest oficjalnym Przedstawicielem w Polsce, Czechach, Słowacji i Rumunii. Zainteresowane firmy mają okazję zaprezentowania swojej oferty produktowej ponad 70 tysięcy odwiedzający z czego 70% to klienci instytucjonalni.

Profi System jest Beneficjentem dotacji ze środków unijnych w ramach dofinansowania Paszport Do Eksportu.

Posted in Bez kategorii

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*