O nas

Firma Profi System powstała w 2007 roku. Działa na rynku dystrybucji materiałów budowlanych, gdzie współpracuje z sieciami branży DIY, takimi jak Castorama i OBI. Korzystając z wieloletniego doświadczenia z USA, Kanady i rynku Ameryki Południowej firma Profi System od 2013 roku angażuje się w sferę pomocy i dystrybucji produktów  polskich firm z branży materiałów budowlanych w Ameryce Północnej i Południowej.

Działalność ta polega na wyszukiwaniu firm z Polski i wschodniej Europy, które zainteresowane rynkiem USA,Kanady oraz Ameryki Południowej są własnością polskiego kapitału(decyzyjność w Polsce), posiadają zaplecze produkcyjne w Polsce i oferują produkty o wysokim stopniu przetworzenia i innowacyjności. Firma organizuje dla nich wyjazd i spotkania z konkretnymi sieciami DIY w USA,Kanadzie i Ameryce Południowej Zanim wyjazd dojdzie do skutku wysyłamy informacje o firmie i wybranej ofercie do potencjalnego Klienta z zapytaniem czy jest zainteresowany tymi produktami. Jeśli odpowiedź jest pozytywna , wyjazd i spotkanie dochodzi do skutku. Dalsze kroki zależą od wyniku rozmów, ale mogą prowadzić do sprzedaży produktów tej firmy. Pomagamy także w procesach związanych ze sprzedażą( proces certyfikacji, logistyka, stworzenie podmiotu odpowiadającego potrzebom danej firmy,obsługa klienta, prawna i księgowa.

Inną formą pomocy polskim firmom jest organizowanie uczestnictwa w branżowych targach takich jak International Builders Show w Las Vegas, których Profi System jest oficjalnym Przedstawicielem w Polsce, Czechach, Słowacji i Rumunii. Zainteresowane firmy mają okazję zaprezentowania swojej oferty produktowej ponad 70 tysięcy odwiedzający z czego 70% to klienci instytucjonalni.

Profi System jest Beneficjentem dotacji ze środków unijnych w ramach dofinansowania Paszport Do Eksportu.